شهید  حجت اله احمدوند

   ١٠٠٧
   احمدوند
    حجت اله
   فصل اله
   
   سرباز وظیفه
   ١٠ بهمن ١٣٤١
   ٢ اردیبهشت ١٣٦٢
   مهاباد
   فرمانده دسته
 
 
توضیحات

 

زندگی نامه شهید حجت الله احمدوند

بسم رب الشهدا و الصدیقین

 

در وصف تو واژه واژگون می‌باید       در عشق تو عقل کو، جنون می‌باید.

شهید حجت الله احمدوند در سال 1341 در تهران در یک خانواده‌ متدین متولد شد. وی از همان اوان کودکی، تعلق عمیقی به سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) داشتند و در هیأت و مراسم عزاداری عاشورای حسینی شرکت فعالی داشت.

شخصیت والای شهید احمدوند به صفات ارزشمندی چون احترام به والدین و... حسن خلق، متانت و تواضع، اخلاص و تقوا، مناجات شبانه و پیروی از خط ولایت فقیه، مزین بوده است. تبحّر ویژه‌ای در تلاوت قرآن داشتند.

وی پس از پشت سر گذاشتن دوران ابتدایی و راهنمایی مقارن با تحول سیاسی ملت ایران همواره در تظاهرات و راهپیمایی‌های پرشور و توزیع اعلامیه و نوارهای حاوی پیام رهبر کبیر انقلاب امام خمینی تعهد خود را به اسلام و ولی امر مسلمین ثابت نمود و پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی نیز راهی خدمت نظام وظیفه شد. بعد از طی دوره آموزشی به لحاظ وجود محسنات فراوانی که داشت به وی پیشنهاد شد که ادامه خدمت خود را در استان خراسان و در جوار حضرت ثامن الحجج بگذراند ولیکن، او که ادامه دهنده راه امامان معصوم علیهم السلام بود، ادامه خدمت در دانشگاه انسان ساز را ترجیح داد و راهی جبهه‌های غرب کشور شد. شهید احمدوند مدتی را در شهرستان نقده به مبارزه علیه دین ستیزان پرداخت ایشان داوطلبانه با ارائه آزمون ایدئولوژی و اخذ رتبه نخست، عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد. پس از آن بعنوان پاسدار وظیفه به مهاباد منتقل شد.

وی پس از اعزام به مهاباد، با ابراز لیاقت و شایستگی که از خود نشان داد به عنوان فرمانده و مسئول بی‌سیم گردان برگزیده شد لذا در این مدت خدمات و فعالیتهای چشمگیری که از خود ایفا کرد، چون خاری بر چشم دشمنان بود و باعث شد که 11ماه بطور مستمر تحت شناسایی و کنترل آنان قرار گیرد.

تا اینکه در تاریخ 2/2/62 در آخرین اوج گیری بی‌انتها، جسم خاکی او در پی ایثار و هجوم به قلب خصم زبون، در منطقه مهاباد به خون نشست و روح بلند پرواز و ملکوتیش دعوت حق را لبیک گفت و میهمان عرشیان شد و پیکر مطهرش نیز در گلزار بهشت‌زهرا آرام گرفت. روحش شاد و یادش گرامی باد.

خواهر شهید